Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe jest zabiegiem polegającym na usunięciu zainfekowanej miazgi z komory i kanałów korzeniowych zęba, zdezynfekowaniu i następnie szczelnym wypełnieniu odpowiednim, chemicznie i biologicznie obojętnym materiałem kanałów korzeniowych.

W naszym gabinecie leczenie kanałowe wykonujemy nowoczesnymi metodami przy użyciu specjalistycznego sprzętu tj: elektronicznego aparatu do pomiaru długości kanału, systemu do wypełniania kanałów gutaperką, zestawu specjalistycznych kanałowych narzędzi rotacyjnych maszynowych i ręcznych oraz radiowizjografii umożliwiającej natychmiastową kontrolę poprawności leczenia w trakcie i po, bez narażania pacjenta na duże dawki promieniowania rentgenowskiego. Prawidłowo kanałowo wyleczone zęby mogą służyć pacjentom jeszcze przez wiele długich lat i stanowić bazę do wykonania pracy protetycznej.

Ze względu na dużą różnorodność kształtu kanału, u każdego z pacjentów indywidualnie dobieramy narzędzia do pracy. Stosujemy tylko nowoczesne i sprawdzone narzędzia – niklowo-tytanowe narzędzia ręczne i mechanicze, system ultradźwiękowy oraz innowacyjne urządzenia do wypełniania kanałów. Ważne dla zdrowia jest, aby zamknięcie kanału było bardzo szczelne. Dzięki temu zapobiega się ponownemu rozwojowi bakterii.

Przykładamy dużą wagę do kontroli efektów naszej pracy. Podczas diagnostyki używamy zaawansowanej technologicznie radiowizjografii, która charakteryzuje się bardzo niską dawką promieniowania, oraz endometru, który pomaga w ustaleniu długości kanałów zęba.
Do leczenia kanałowego stosujemy Koferdam,który pomaga w zachowaniu suchego pola operacyjnego. Jest to specjalna guma, którą nakłada się na leczone zęby w celu ich odizolowania od jamy ustnej.

Wzrost konkurencyjności i innowacyjności firmy Stomatologia Estetyczna Paweł Stachniak poprzez zakup innowacyjnego sprzętu umożliwiającego świadczenie usług stomatologicznych na najwyższym światowym poziomie