Pierwszym etapem koniecznym do zaplanowania leczenia jest wykonanie szczegółowych badań i ich analiza.Każdy pacjent poddawany zabiegom ortodontycznym ma zapewnioną pełną diagnostykę warunków zębowych oraz kostnych poprzez wykonanie na miejscu zdjęć RTG. Większość z nich wykonujemy już podczas pierwszej wizyty. Następna poświęcona jest zapoznaniu pacjenta z wynikami badań i ustalonym postępowaniem. Wyjaśniamy na niej jak będzie przebiegało leczenie, jak długo będzie ono trwało, czy planowane są jakieś dodatkowe zabiegi lub aparaty.

Następnie poprosimy o wybór rodzaju zamków i najdogodniejszego terminu, w którym można rozpocząć terapię. W razie wątpliwości lekarz odpowie na wszystkie pytania. Na koniec przedstawimy zespół, który będzie towarzyszyć pacjentowi podczas leczenia.
Aparat stały składa się ze specjalnych zaczepów zwanych zamkami, które przykleja się do zębów. Zamki mogą być metalowe lub przezroczyste. Znacznie popularniejsze zamki metalowe są tańsze, precyzyjniejsze, ale niestety widoczne.

W naszym gabinecie stosujemy specjalny rodzaj aparatów o wyjątkowo małych rozmiarach, dzięki czemu są one bardziej estetyczne i wygodne. Osobom, które z różnych względów nie zdecydują się na aparat metalowy, możemy zaproponować wersję bardziej estetyczną, czyli przezroczyste zameczki wykonane ze specjalnego rodzaju ceramiki w kolorze zęba. Widoczną częścią takiego aparatu pozostaje jednak cienki łuk metalowy, za pomocą którego zęby są ustawiane we właściwych pozycjach.

Wzrost konkurencyjności i innowacyjności firmy Stomatologia Estetyczna Paweł Stachniak poprzez zakup innowacyjnego sprzętu umożliwiającego świadczenie usług stomatologicznych na najwyższym światowym poziomie