Tradycyjne korony składają się z napalanej na metal porcelany. Metal w połączeniu z wilgotnym środowiskiem jamy ustnej, może powodować powstawanie tzw. prądów galwanicznych. Ich efektem jest metaliczny posmak w ustach, a niekiedy odczyny alergiczne czy reakcje zapalne dziąsła.
Dlatego stosowanie materiałów pełnoceramicznych jest po prostu zdrowsze. Są zupełnie neutralne dla otaczającej je tkanki, nie powodują jej podrażnienia, a co ważne, nie wywołują reakcji alergicznych. Zmniejsza się również osadzanie płytki bakteryjnej oraz kamienia nazębnego.
Znakomite efekty estetyczne

Bez sinego zarysu wokół dziąseł, jak w przypadku zwykłych koron. Pełnoceramiczne korony nie zawierają metalu, dlatego nie powodują żadnych skutków ubocznych. Są w pełni przejrzyste. Tak, jak naturalne zęby.
Proponujemy Państwu rozwiązania tradycyjne na konstrukcji metalowej jak również pełnoceramiczne(bezmetalowe) korony i mosty,inlay’e, onlay’e,mosty adhezyjne,licówki.
Oferujemu również prace łączone jak:protezy szkieletowe bezklamrowe z precyzyjnymi zamkami zapewniającymi stabilizację protez,protezy mocowane na koronach teleskopowych,
protezy mocowane za pomocą implantów co zapewnia bardzo dobre utrzymanie protezy.
Zależy nam, aby przyszłe korony naszych pacjentów były maksymalnie szczelne i trwałe – idealne. Żeby osiągnąć taki rezultat, używamy zaawansowanego sprzętu, najdokładniejszych materiałów wyciskowych, i współpracujemy z renomowanym laboratorium protetycznym, które gwarantuje wysoką jakość prac. Precyzyjne wykonanie daje pewność , że korona, most czy licówka starczą na dłużej.
Przeprowadzane konieczne preparacje zębów wykonywane są zgodnie z zasadami atraumatycznej preparacji

Wzrost konkurencyjności i innowacyjności firmy Stomatologia Estetyczna Paweł Stachniak poprzez zakup innowacyjnego sprzętu umożliwiającego świadczenie usług stomatologicznych na najwyższym światowym poziomie